03-6447215
בתקופה זו אנו מעניקים שירותי ייעוץ רפואי אונליין, לתיאום תור וקבלת הסבר על השירות התקשרי 03-6447215 / 054-4554691 
או לחצי כאן. אנחנו כאן בשבילך.

* לחברות קופ"ח מכבי, שב"ן וכללית מושלם הייעוץ מוכר כחלק מייעוצי רופא מומחה.
 • כריתת ציסטה שחלתית בלפרוסקופיה
  כריתת ציסטה שחלתית על רקע אנדומטריוזיס מהווה תלונה שכיחה.נשים רבות פונות לייעוץ עקב אי פוריות , כאבים וממצא ציסטי שחלתי הנקרא אנדומטריומה
  הטיפול במקרים אלו הטיפול הינו אישי ותלוי בגיל האישה במצבה הרפואי, בתלונותיה ובמאפייני הציסטה יחד עם ממצאים נוספים , מוקדים נוספים המתגלים במהלך הבירור.

  מחקרים רבים הראו כי נוכחות הציסטה בתוך השחלה עלולה לגרום לפגיעה ברזרבה השחלתית כפי שניתן לאמוד אותה בבדיקת AMH או ב AFC . ידוע שקיים קשר בנוכחות הציסטה וקושי בהשגת הריון ולעיתים טיפולי פוריות עלולים לגרום לגדילתה , החמרה בתסמינים והמשך אי הפוריות. ציסטות אלו עלולות להזדהם ולהפוך לאבצס שחלתי דבר בנחשב לסיבוך משמעוותי . 
  טיפול תרופתי עשוי להקטין או למנוע המשך גדילה אך לא יגרום להעלמות הציסטה ולא יאפשר השגת הריון. הטיפול הכירורגי מבוצע במרבית המקרים בלפרוסקופיה במהלכה ניתן לבצע כריתת ציסטה שחלתית (ציסטקטומי), ולהסיר מוקדים נוספים באגן האחראיים לתסימנים ולאי הפוריות, במקרים של ממצאים ציסטיים בנשים שלא בגיל הפוריות או בממצאים חשודים לממאירות יש לשקול ביצוע כריתת שחלה או שחלות על פי גיל האישה והאבחנה.
  עיקר תשומת הלב מופנת לנשים בגיל הפוריות הסובלות מכאבים במהלך הווסת, כאבים בעת קיום יחסים או בעיות פוריות בנוכחות ציסטה שחלתית- חשד לאנדומטריוזיס. 
  הניתוח לטיפול באנדומטריוזיס אשר במהלכו מבצעים כריתת ציסטה מביא לשיפור משמעותי בהשגת הריון ספונטני ( שיעור הריון  טבעי של 60% בשנה הראשונה לאחר הניתוח)

  היכן מבצע דר׳ סוריאנו ניתוחים אלו?

  דר סוריאנו מבצע ניתוחים לפרוסקופים בכללם ניתוחי אנדומטריוזיס , וניתוחי כריתת ציסטה בשחלה באסותא רמת החיל ובHMC בהרצליה 

  האם קיימים הסדרי תשלום? 

  קיימים הסדרי תשלום עם מכבי (זהב, שלי) מאוחדת ולאומית (עם השתתפות עצמית בלבד). קיימים הסדר או החזר עם כלל חברות הביטוח וקיים הסדר ייעוץ בלבד לחברות הכללית 

  כריתת ציסטה שחלתית:

  הלפרוסקופיה הניתוחית נחשבת לדרך הבחירה בכריתת ציסטה שחלתית. דרך זו בטוחה ואפקטיבית לכריתת הציסטה ומלווה בהחלמה מהירה ותוצאות קוסמטיות משופרות. כריתת הציסטה בלפרוסקופיה נעשית תוך כדי הקפדה על מניעת פריצתה, הוצאתה מתוך השחלה, הכנסתה לשקית והוצאתה מחוץ לבטן.

  במקרים של ציסטות חשודות לממאירות, יש לבצע בדיקת חתך קפוא לשם קבלת תשובה היסטולוגית ראשונית. הניתוח הלפרוסקופי מבוצע במסגרת אשפוז יום בהרדמה כללית. משך ההחלמה כשבוע אם כי אין צורך במשככי כאבים מעבר ל- 24 ש' לאחר הניתוח. החזרה לתפקוד מלא ולפעילות מלאה תוך 1-2 שבועות.
  כריתת ציסטה דרמואידית (תמונות)
  כריתת ציסטה אנדומטריאלית (תמונות)
  כריתת ציסטה פארא שחלתית (תמונות)
   

להמשך קריאה