03-6447215
 • הטיפול הלפרוסקופי לצניחת הנרתיק/הרחם
  צניחת רחם או צניחת נרתיק מהווה בעיה המובילה לפגיעה משמעותית באיכות החיים, נשים לאחר לידה מכשרנית, לאחר לידות ממושכות או מרובות נמצאות בסיכון יתר לצניחת רחם יחד עם מספר גורמי סיכון נוספים. ניתן לטפל במקרים של צניחת נרתיק בנשים שעברו כריתת רחם בגישה לפרוסקופית עם תוצאות ארוכות טווח מצויינות.
  ניתוח זה המקבע את כיפת הלדן הנרתיק לעצם הזנב (סאקרום) בעזרת רשת מהווה אלטרנטיבה לניתוחים וגינליים. ניתן לטפל גם בנשים שלא עברו כריתת רחם וסובלות מצניחת רחם משמעותית, ואינו מעוניינות בהריונות נוספים בגישה לפרוסקופית זו ניתוחים לפרוסקופיים אלו מהויים אלטרנטיבה טובה לניתוחים המבוצעים בגישה נרתיקית וגינאלית עם שיעור הצלחה גבוה. ניתוחים אלו נחשבים למתקדמים מבחינה טכנית, דורשים השמת מספר רב של תפרים לקיבוע הרשת לכיפת הנרתיק ולעצם הזנב ולמיומנות לפרוסקופית.

  היכן מבצע דר׳ סוריאנו ניתוחי צניחת רחם וצניחת נרתיק ?
  דר סוריאנו, צבר ניסיון רב בניתוחים אלו ומבצעם באסותא רמת החיל ובHMC בהרצליה 

  האם קיימים הסדרי תשלום?
   
  קיימים הסדרי תשלום עם מכבי (זהב, שלי) מאוחדת ולאומית (עם השתתפות עצמית בלבד). קיימים הסדר או החזר עם כלל חברות הביטוח וקיים הסדר ייעוץ בלבד לחברות ה״כללית מושלם״

  ניתוחים לפרוסקופיים לטיפול בצניחת רחם וצניחת נרתיק 


  נשים הסובלות מצניחת כיפת הנרתיק ודפנותיו לאחר כריתת רחם קודמת, עשויות להתאים לניתוח לפרוסקופי המקבע את כיפת הנרתיק לעצם הזנב. הניתוח הנקרא sacro-colpo-pexy מקבע את הנרתיק ומשיבו לעמדתו האנטומית. לאחר החדרת המצלמה והמכשירים הלפרוסקופיים דרך פתחים זעירים בדופן הבטן, מבוצעת הפרדה בין הנרתיק לבין שלפוחית השתן מלפנים והרקטום מאחור, מידת ההפרדה נקבעת ע"י מידת צניחת דפנות הנרתיק. בהמשך מוחדרת לחלל הבטן רצועת  רשת סינטטית אשר מקובעת לכיפת הנרתיק ע"י תפרים נספגים ולעצם הזנב ע"י סיכות ניתוחיות.   

  ניתוח לתיקון צניחת הנרתיק ניתן לביצוע בגישה לפרוסקופית, בהרדמה כללית עם משך אשפוז קצר כ 24-48 שעות והחלמה מהירה.
  שיעור ההצלחה של ניתוח לתיקון צניחת הנרתיק הינו 
   80-90% ותלוי בין השאר בגורמי סיכון ניתוחים קודמים מחלות נלוות ועוד.

  במקרים בהם קיימת צניחת רחם מלווה בתסמינים בקרב נשים אשר סיימו את פרק היילודה ניתן לבצע ניתוח זה בשילוב עם כריתת רחם, בד"כ כריתת רחם ללא כריתת הצוואר (כריתת רחם תת שלמה) עם וללא השחלות בהתאם לגיל המטופלת.

  ניתוח זה דומה לקודם אך במהלכו מבוצעת
  כריתת הרחם בגישה לפרוסקופית, הרחם מוצא מחלל הרחם עי מכשיר מיוחד (מורסליטור) ולאחר סיום שלב זה מבוצע הקיבוע הפעם לא לכיפת הנרתיק אלא לגדם הצוואר, בעזרת הרשת וקיבועה לעצם הזנב.
  ניתוח זה מבוצע בגישה לפרוסקופית ומאפשר שילוב של כריתת הרחם יחד קיבוע לאורך זמן. שביעות הרצון הכוללת כאמור גבוהה, כולל שיפור בתפקוד שלפוחית השתן ותפקוד מיני.


  ניתוחים אלו כפי שהוזכר דורשים מיומנות וניסיון ואינם נעדרי סיבוכים כולל  סיבוכי הרדמה כמו בכל ניתוח לפרוסקופי, זיהומים בדרכי השתן או בכיפת הנרתיק, תחושת אי יוחות ודחיפות ותכיפות במתן שתן, סיבוכים חמורים כגון פגיעה באיברים שכנים כגון שלפוחית השתן שופכן או מעי >1%, דימום המצריך מתן דם>1% או סיבוך טרומבואמבולי <1%

  בעבר ניתוחים אלו הצריכו פתיחת בטן והיו מלווים במהלך החלמה ארוך וצורך מוגבר במשככי כאבים, כיום מבוצעים ניתוחים אלו בגישה לפרוסקופית ניתוחים ומבוצעים ע"י צוות רב תחומי.

  ·  


   

להמשך קריאה

קבעו תור

כתובתנו: רח' הברזל 34 בנין A קומה 3
רמת החייל, תל אביב.

ימי הקבלה:  א', ג' , ד' 16:00-21:00, בתאום מראש

קביעת תורים: 09:00-18:00 בימים א' עד ה'