חיפוש

כריתת שרירן בהיסטרוסקופיה

פורסם ע"י: פרופ' דוד סוריאנו

פורסם ע"י: פרופ' דוד סוריאנו

פרופ' דוד סוריאנו הינו מומחה למיילדות, גינקולוגיה ופוריות. מנהל המרכז 4women.

יצירת קשר אנדומטריוזיס היסטרוסקופיה לפרוסקופיה גיל המעבר ציסטה בשחלה כריתת רחם שרירנים (מיומות) פוריות ניתוח קיסרי פרטי מומי רחם מעקב הריון דימום לא סדיר כאבי אגן כרוניים הפלה טבעית דימום ווסתי מוגבר שרירן הבולט לחלל, דוחק את הרירית הינו שרירן שעלול לגרום למרבית התסמינים ובראשם דימום ווסתי מוגבר. שרירנים אלו הן העלולים לגרום לאי פוריות ואף להפלות חוזרות. קיימת הסכמה גורפת כי הטיפול המיטבי בשרירנים אלו, באם ניתן, הינה כריתה בגישה היסטרוסקופית. על מנת לאבחן באם ניתן יש לבצע בדירת אולטראסאונד והיסטרוסקופיה אבחנתית. מומלץ כי את ההיסטרוסקופיה האבחנית ווההיסטרוסקופיה הניתוחית לבריתת השרירן יבוצעו על ידי אותו מומחה.

היכן מבצע דר׳ סוריאנו ניתוחים אלו?
פרופ' סוריאנו מבצע ניתוחים לכריתת שרירנים, בגישה היסטרוסקופית או לפרוסקופית, באסותא רמת החייל ובHMC בהרצליה

האם קיימים הסדרי תשלום?
קיימים הסדרי תשלום עם מכבי (זהב, שלי) מאוחדת ולאומית (עם השתתפות עצמית בלבד). קיימים הסדר או החזר עם כלל חברות הביטוח וקיים הסדר ייעוץ בלבד לחברות ה״כללית מושלם״

האבחנה שאכן מדובר בשרירן הבולט לחלל מבוצעת ע"י בדיקת אולטראסאונד, בשילוב של היסטרוסקופיה אבחנתית, צילום רחם או הידרוסונוגרפיה.

בעזרת ההיסטרוסקופיה הניתוחית ניתן לכרות שרירן הבולט לחלל ללא צורך בפתיחת בטן וללא פגיעה ברחם. שרירן הבולט רובו לחלל בגודל עד 4 ס"מ הינו השרירן שקל יותר להסיר לעומת שרירן הבולט רק בחלקו לחלל וברובו נמצא בדופן הרחם דבר שדורש מיומנות רבה ולעיתים הסרה בשני שלבים. הטיפול המיטבי לכריתת שרירן הבולט לחלל הינו ההיסטרוסקופיה הניתוחית.

המאמר נכתב על ידי :  

פרופ' דוד סוריאנו הינו מומחה למיילדות, גינקולוגיה ופוריות.
מנהל את מרכז המומחים לרפואת נשים ברמת החייל, 4women, מנתח בכיר באסותא וב-HMC  ובבי"ח רפאל. פרופ' סוריאנו מומחה בתחום הכירורגיה הגינקולוגית, מבצע היסטרוסקופיות אבחנתיות וניתוחית מזה למעלה משני עשורים.  

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן