חיפוש

טיפול בלייזר וגינלי

פורסם ע"י: פרופ' דוד סוריאנו

פורסם ע"י: פרופ' דוד סוריאנו

פרופ' דוד סוריאנו הינו מומחה למיילדות, גינקולוגיה ופוריות. מנהל המרכז 4women.

טיפול בלייזר וגינלי הינו טיפול חדשני המנצל את אנרגיית הלייזר לגירוי גדילת תאי רירית הרחם בקירות הנרתיק. טיפול זה מכוון לשיפור תסמינים כגון יובש בנרתיק, אי נוחות בעת קיום יחסים ותלונות אורינריות כגון בריחת שתן במאמץ.

הטיפול כרוך בהכנסת מתמר לנרתיק עי מומחה לגיל המעבר, דרכו מועברת אנרגיית הלייזר, הטיפול אינו כרוך כלל בכאב ואין כל צורך בהרדמה כל שהיא, והמטופלות ממשיכות בפעילות רגילה מייד בתום הפעולה. עבודות מחקר ראשוניות הראו הטבה משמעותית בתסמיני הנשים שעברו טיפול זה אם כי יש צורך במחקרים נוספים על מנת לבדוק את תוצאות ארוכות הטווח של הטיפול והביטחון בפעולה לאורך זמן. טיפול זה אינו מתאים לכל מטופלת ויש להתאים טיפול זה  על סמך  תלונות המטופלת, מצבה הגופני עברה הרפואי יחד עם אלטרנטיבות.

טיפול זה נועד לשפר תלונות הקשורות לנרתיק על רקע חסר אסטרוגן המוביל אטרופיה נרתיקית, לנשים שאינן מעוניינות בטיפול הורמונלי חליפי. הטיפול מיועד בעיקר לאלו הסובלות  מתלונות כגון יובש, עקצוץ, צריבה, אי נוחות בקיום יחסים. טיפול זה מתאים כמובן לנשים לאחר כריתת שחלות מניעתית  

הטיפול בלייזר וגינלי עשוי לסייע גם לנשים הסובלות מדליפת שתן קלה עד בינונית במאמץ, שטיפול פיזיותרפיה אגנית לא עזר ואינן מעוניינות בטיפול הורמונלי.

אחת התלונות השכיחות בגיל המעבר קשור בתכיפות במתן שתן, דחיפות במתן שתן, קימה מרובה בלילה ותסמינים של שלפוחית רגיזה, נשים שאינן מעוניינות בטיפול תרופתי המלווה בתופעות לוואי או בטיפול הורמונלי עשויים ליהנות מטיפול זה שאינו כרוך כלל בתופעות לוואי. יש צורך בכ-3 טיפולים על מנת להגיע לתוצאות מספקות.

טיפול זה הינו מקומי ומיועד לאלו הסובלות  מתלונות הקשורות לנרתיק ולשלפוחית השתן, וכמובן שאינו מתאים לאלו הסובלות מתסמינים נוספים הפוגעים באיכות חייהן, ולכן מומלץ להיוועץ לגבי אלטרנטיבות טיפול נוספות.

המאמר נכתב על ידי :  

פרופ' דוד סוריאנו הינו מומחה למיילדות, גינקולוגיה ופוריות.
מנהל את מרכז המומחים לרפואת נשים ברמת החייל, 4women, מנתח בכיר באסותא וב-HMC  ובבי"ח רפאל. פרופ' סוריאנו מומחה בתחום הכירורגיה הגינקולוגית, מבצע היסטרוסקופיות אבחנתיות וניתוחית מזה למעלה משני עשורים.  

השאירי פרטים ונחזור אליך

לקריאה נוספת

גיל המעבר

החזון שלנו העמדת נושא הטיפול בנשים בגיל המעבר כתחום מוביל במרפאתנו נוצר מתוך מחשבה שניתן לאזן, לשפר איכות חיים ע"י מתן מענה רפואי מקצועי רב

המשך קריאה »
פרימנופאוזה

כמרפאה העוסקת בבריאות האישה, אנו מוצאים את עצמנו מטפלים באופן תדיר בנשים בגילאי 45-50 המופיעות עם תלונות של דימום מוגבר או לא סדיר. חלקן סובלות

המשך קריאה »
הטיפול הטבעי בגיל המעבר

כיצד לנהל את גיל המעבר באופן טבעי?
ישנן דרכים רבות בהן נשים יכולות לתמוך בגופן במהלך גיל המעבר והמנופאוזה כדי להבטיח בריאות אופטימלית ולהפחית את הסיכון לסיבוכי גיל המעבר ולפגיה באיכות החיים

המשך קריאה »
יובש נרתיקי

הורמון האסטרוגן שומר על בריאות הנרתיק שלך בכך שהוא פועל כחומר סיכה טבעי. זה גם מגרה את התאים בדופן הנרתיק שלך כדי לעודד נוכחות של חיידקים 'טובים' המגנים מפני זיהום.
האסטרוגן פועל על רקמת הנרתיק ושומר על האלסטיות המתאימה.

המשך קריאה »
תסמיני שלפוחית שתן ומעי

העמדת נושא הטיפול בנשים בגיל המעבר כתחום מוביל במרפאתנו נוצר מתוך מחשבה שניתן לאזן, לשפר איכות חיים עי מתן מענה רפואי מקצועי רב צוותי, המתייחס לשינויים הנפשיים והגופניים כמכלול, ולהעניק טיפול מבוסס על ראיות רפואיות.

המשך קריאה »
שאלון גיל המעבר

החזון שלנו העמדת נושא הטיפול בנשים בגיל המעבר כתחום מוביל במרפאתנו נוצר מתוך מחשבה שניתן לאזן, לשפר איכות חיים ע״י מתן מענה רפואי מקצועי רב

המשך קריאה »
שינויים באורח חיים

הארכת תוחלת החיים והצטברות מידע רפואי ובעיקר המדיה החברתית והתקשורת גרמו ליתר ההתעניינות בנושא גיל המעבר וההשלכות על איכות החיים. במשך שנים,  נשים נמנעו מלהתלונן

המשך קריאה »
טיפול הורמונלי זהה ביולוגית בעזרת פלט

הטיפול המתקדם ביותר בתחום הטיפול הורמונלי זהה ביולוגית לנשים הסובלות מפגיעה באיכות חייהן על רקע תלונות גיל המעבר ,שייך לטיפול עי כמוסה (קפסולה) המוחדרת מתחת לעור, המכילה שילוב של אסטרוגן, פרוגסטרון וטסטוסטרון זהים ביולוגית.

המשך קריאה »
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן