חיפוש

שאלה: מהי היסטרוסקופיה ניתוחית?

תשובה: היסטרוסקופיה ניתוחית מבוצעת בהרדמה כללית במסגרת אשפוז יום. בד"כ לאחר ביצוע היסטרוסקופיה האבחנתית. בשלב הראשון לאחר חיטוי הנרתיק והצוואר מבוצעת הרחבת צוואר הרחם לשם הכנסת סיב אופטי בעובי 9 מ"מ דרכו ניתן להכניס מכשירי ניתוח שונים לשם ביצוע הפעולה. הרחבת החלל מושגת ע"י הזלפת נוזל חסר אלקטרוליטים בד"כ גליצין  או סליין וכמות הנוזל המוחדר פנימה מנוטרת לשם מניעת ספיגת יתר. ניתן במסגרת היסטרוסקופיה ניתוחית לכרות שרירן (ראה תמונה) או פוליפ להסיר שארית שלייה או לפתוח מחיצה רחמית ועוד לעיתים ניתן לבצע ניתוחים אלו ללא הרדמה במסגרת  מרפאתית

תוכן עניינים

השאירי פרטים ונחזור אליך

לקריאה נוספת

היסטרוסקופיה- תצלום

שאלה: מתי מומלץ לבצע היסטרוסקופיה אבחנתית בנשים עם בעיית פריון?

תשובה: קיימת חשיבת רבה באיבחון מדויק של מצב הרחם, ובעיקר לבדיקת תקינות חלל הרחם, אצל נשים שסובלות מאי פריון, הפלות חוזרות או סיבוכי הריון קשים כמו לידות מוקדמות. האבחנה הראשונית נעשית בדרך כלל בעזרת בדיקת על-שמע או צילום רחם. ההיסטרוסקופיה מהווה כיום את הגישה האיבחונית והטיפולית היעילה ביותר לבעיות בחלל הרחם. במרבית המקרים ניתן בניתוח היסטרוסקופי, המבוצע במסגרת אישפוז קצר של מספר שעות, להסיר מחיצה רחמית, פוליפ, שרירן או הידבקויות המעוותים את חלל הרחם. טיפול ניתוחי זה כרוך בשיעור נמוך מאד של סיבוכים ומבטיח תיקון הבעיה והריון מוצלח.

קרא עוד »

שאלה: מהי בדיקה היסטרוסקופית?

תשובה: ההערכה המדויקת ביותר של מבנה חלל הרחם מושגת בעזרת היסטרוסקופיה. בבדיקה איבחונית זו מוחדר סיב אופטי דקיק לחלל הרחם בעד צוואר הרחם. בזכות המכשור האופטי החדיש, שקוטרו אינו עולה על מספר מילימטרים, הפעולה כרוכה כיום רק במעט אי נוחות ואינה מחייבת הרדמה.

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן