03-6447215
בתקופה זו אנו מעניקים שירותי ייעוץ רפואי אונליין, לתיאום תור וקבלת הסבר על השירות התקשרי 03-6447215 / 054-4554691 
או לחצי כאן. אנחנו כאן בשבילך.

* לחברות קופ"ח מכבי, שב"ן וכללית מושלם הייעוץ מוכר כחלק מייעוצי רופא מומחה.
 • לפרוסקופיה

  לפרסקופיה

  הלפרוסקופיה הגינקולוגית שינתה את הגישה הניתוחית ללא היכר ותרמה רבות לאבחנה מוקדמת וטיפול באנדומטריוזיס ואדנומיוזיס, טיפול בציסטות שחלתיות, שרירנים/מיומות, טיפול בכאבי אגן כרוניים, כריתת שרירן, ומאפשרת כריתת רחם או טיפול בצניחת רחם עם אשפוז והחלמה מהירים

  לפרוסקופיה הינה שיטת ניתוח המבוצעת בעזרת מכשירים המוחדרים דרך פתחים זעירים בדופן הבטן וע"י כך נמנעת פתיחת הבטן.
   

  כיצד מבוצעת הלפרוסקופיה?

  הניתוח מבוצע בהרדמה כללית, במהלכו מוחדרת מחט אל תוך חלל הבטן ודרכה מוחדר גז לשם ניפוח הבטן ודחיקת האיברים. בשלב הבא מוחדרת צינורית בד"כ דרך הטבור ודרכה מוכנס סיב אופטי המחובר למצלמת ווידאו המעבירה את המתרחש בחלל הבטן למסכים בהם צופה צוות המנתחים .

  באמצעות מכשור נוסף המוחדר דרך שניים או שלושה פתחים קטנים (עד 5 מ"מ) בשיפולי הבטן ניתן להחדיר ציוד נוסף המשמש את המנתחים.

  בתחילת הניתוח מבוצעת לפרוסקופיה אבחנתית במהלכה מבוצעת סקירת הבטן והאגן . ניתן לראות היטב בהגדלה ובצבעים טבעיים את הרחם והחצוצרות , את התוספתן , הכבד וכיס המרה .

  מה ניתן לאבחן בעזרת הלפרוסקופיה?

  ניתן לאבחן פתולוגיות שונות הקשורות לכלל אברי האגן והבטן ולזהות בעיות הקשורות למערכת הגינקולוגית או למערכת העיכול. הלפרוסקופיה מאפשרת אבחון מדוייק של מבנה הרחם השחלות והחצוצרות . ניתן לזהות ציסטה שחלתית , הריון חוץ רחמי, חצוצרה חסומה ומלאה בנוזל, אנדומטריוזיס והידבקויות אגניות , רחם מוגדל עקב גדילת שרירנים ועוד.

  מה ניתן לבצע בעזרת הלפרוסקופיה הניתוחית בתחום הגינקולוגי?

  בעזרת המכשור הלפרוסקופי ניתן לכרות ציסטה שחלתית ללא פריצתה וללא פגיעה בשחלה, לכרות שחלות , לכרות חצוצרות או לחלופין לשקמם, או לבצע הפרדת הידבקויות בחלל הבטן והאגן.
  הלפרוסקופיה הניתוחית נחשבת כיום כטיפול הבחירה במגוון רחב של ממצאים גינקולוגיים. וכיום ניתן לטפל בגישה זו גם לשם כריתת שרירנים, טיפול באנדומטריוזיס,  טיפול בצניחת רחם או הנרתיק וכידוע גם לבצע כריתת רחם בדרך המונעת פתיחת בטן.

  מה הן יתרונותיה של הלפרוסקופיה לעומת פתיחת בטן?

  יתרונותיה המובהקים של הלפרוסקופיה קשורים בעיקר למשך האשפוז הקצר ההחלמה המהירה, הצורך המופחת במשככי כאבים וכמובן התוצאות הקוסמטיות המשופרות. כיום מרבית הניתוחים הלפרוסקופיים מבוצעים במסגרת אשפוז יום, ואין צורך באשפוז מעבר ליממה גם לאחר כריתת רחם לפרוסקופית או כריתת שרירן.
  יחד עם זאת ההגדלה והמכשור המיוחד מאפשרים לזהות בפרטי פרטים  ומהווים יתרון רב למנתח.

  מה הן חסרונותיה?

  הלפרוסקופיה דורשת מיומנות רבה ונסיון, הסביבה הדו מימדית והמכשור המורכב דורשים משך הכשרה ולימוד תחת הנחייה ארוך, הלפרוסקופיה דורשת תאום ועבודת צוות יחד עם הבנה בשימוש במכשור מתקדם ומשתנה. שיעור הסיבוכים נמוך ותלוי בגורמים רבים הסיבוכים קשורים לעצם הכניסה לבטן, לשימוש בחשמל, לעובדה ששדה הראיה שונה, ולעובדה כי פגיעות באברים שונים עלולים לא להתגלות במהלך הניתוח.

  מה משך ההחלמה?

  ההחלמה מניתוח לפרוסקופי שונה על פי סוג הניתוח, הרקעהרפואי ההתוויה לניתוח ועוד . משך האשפוז הינו 24-48 ש׳, נדרשת מנוחה בבית למשך מספר ימים עד שבוע, נדרשת מנוחה למשך שבועיים נוספים, אם כי ללא צורך במשככי כאבים.


  היכן מבצע פרופ' סוריאנו ניתוחים  לפרוסקופים?
  פרופ' סוריאנו מבצע ניתוחים  לפרוסקופיים לכריתת ציסטה, טיפול מקיף באנדומטריוזיס, כריתת שרירן, טיפול בצניחת רחם, או לשם כריתת רחם , באסותא רמת החייל ובHMC בהרצליה .

  האם קיימים הסדרי תשלום?
   
  קיימים הסדרי תשלום עם מכבי (זהב, שלי) מאוחדת ולאומית (עם השתתפות עצמית בלבד). קיימים הסדר או החזר עם כלל חברות הביטוח וקיים הסדר ייעוץ בלבד לחברות ה״כללית מושלם״

  פרופ' דוד סוריאנו הינו מומחה למיילדות, גינקולוגיה ופוריות, מייסד ומנהל המרכז לטיפול באנדומטריוזיס.
  במסגרת המרכז מבוצעים ניתוחים מורכבים, הדורשים ניסיון כירורגי רב.  
  פרופ' סוריאנו מומחה בעיקר בכירורגיה גינקולוגית: לפרוסקופיה, היסטרוסקופיה וטיפול ניתוחי באנדומטריוזיס מפושט.
  בוגר בית-הספר לרפואה, אונ' בן-גוריון ואונ' באר שבע, בעל התמחות ברפואת נשים ויולדות, המרכז הרפואי שיבא, תל השומר.
  ערך השתלמות בכירורגיה גינקולוגית ואנדוסקופית במרכזים מובילים בצרפת, בבלגיה ובארצות הברית. 
  פירסם והציג מחקרים רבים בתחום הכירורגיה הגינקולוגית ובתחום הלפרוסקופיה וההיסטרוסקופיה בארץ ובעולם.