חיפוש

טיפול בורידים

טיפול בורידים האם דליות ברגליים מהוות בעיה אסטטית בלבד? מהו הטיפול המומלץ עבור ורידים ברגליים? האם ניתן להעלים ורידים בולטים ללא ניתוח? מה הם גורמי הסיכון להופעת ורידים ברגליים? מה הם הטיפולים הקיימים ומה הוא הטיפול האופטימלי, כל זאת בסקירה שלפניכן 

תוכן עניינים

טיפול זעיר פולשני בורידי הרגליים תחת הנחיית אולטראסאונד מהווה תחליף מעולה לניתוח הורידים שהיה מקובל עד כה עם תוצאות קוסמטיות ותפקודיות מצויינות.

נשים רבות פונות למרפאתנו ומתייעצות לגבי גודש ורידי רגליים, לעיתים קרובות לאחר לידות, מסתבר כי מדובר בתופעה שכיחה מאד.
ציור כלי הדם הכחלחלים ברגליים אשר עשויים להראות כחבלים מפותלים תחת העור מהווה בעיה אסטטית אך גם רפואית. ציור כלי הדם הכחולים הבולטים מעל לעור – הנקראים דליות ברגליים או ורידים ברגליים (Varicose Veins) מהווים בעיה שכיחה, פי 4 בנשים לעומת גברים. ד"ר יאיר גלילי , מומחה לכירורגית כלי דם, מומחה לטיפול בורידים, בעל ניסיון רב בארץ ובעולם ערך עבורנו סקירה בנושא.

דליות ברגליים הן ורידים שטחיים נפוחים מדם שמצטבר בהם בזמן עמידה בהשפעת כוח המשיכה, תופעה זו מתרחשת בשל נזק בלתי הפיך לשסתומים שמטרתם למנוע גודש דם בורידים.
נשים רבות סובלות מגודש ורידי הרגליים אך חוששות מפעולה ניתוחית. בטיפול החדשני, במקום להוציא את הוריד החולה באמצעות ניתוח גורמים לו להעלם ולהיספג על ידי הגוף בלי הרדמה, חתכים, וכאבים.
הטיפול להעלמת ורידים בולטים או דליות ברגליים אינו נעשה לצורך טיפול אסטטי בלבד אלא מהווה טיפול רפואי לכל דבר ונובע מאי ספיקה של המסתמים ברגליים גודש זה עלול להביר גם לבצקת לתופעות עוריות.

טיפול בורידי הרגליים מבוסס על הזרקת חומר מוקצף באמצעות מחט עדינה באופן ישיר לתוך כלי הדם וזאת תחת הנחיית אולטראסאונד. כאשר החומר בא במגע עם דפנות הכלי, נוצרת תגובה מיידית של כווץ, יחד עם תחילת תהליך דמוי דלקת מוגבלת לדופן הפנימית. הגורם לבסוף להידבקות דפנות הכלי, לספיגתו על ידי הגוף ולבסוף להיעלמותו. (אין צורך לדאוג, ישנם עוד צינורות כלי דם ורידיים רבים ברגל הממשיכים לתפקד).

לאחר הטיפול זרימת הדם מהרגל מתבצעת דרך ורידים עם שסתומים תקינים וכך יורד הלחץ ברקמות הרגלים דבר המפחית גם בצקת ונפיחות של הרגליים. הניסיון המצטבר בטיפול זה הנקרא סקלרוטרפיה הוכיח כי מדובר בטיפול בטוח ויעיל עם תופעות לוואי מועטות ביותר.

טיפול בורידים נפוחים וגדושים, תחת הנחיית מכשיר האולטראסאונד ע״י מומחה לטיפול בורידים, מאפשר למקם במדויק את הוריד הפנימי שאינו תקין, המוסתר עמוק מתחת לעור ואת סעיפיו שלא תמיד נראים לעין.  באופן זה ניתן להזריק באופן בטוח, מהימן ומדויק את החומר המוקצף ישירות לתוך הוריד הפגום.

הניסיון המצטבר הראה שטיפול זה עבור ורידים ברגליים, הוכח כיעיל בהרבה מאשר הניתוח המקובל כיון שמכשיר האולטראסאונד מאפשר את מה שהעין האנושית אינה מסוגלת לעשות, כלומר להבחין ולטפל בכל וריד פגום המסתתר עמוק מתחת לפני העור מה שלא התאפשר עד כה בניתוח המקובל, שכאמור אינו פותר את הבעיה לטווח הארוך בקרוב לחצי מהמנותחים.

שיטת הטיפול להעלמת דליות ברגליים או ורידים ברגליים יעילה ובטוחה מאד, נוחה למטופל, כמעט נטולת תופעות לוואי המאפיינות פעולות ניתוחיות, ומתאימה אף לנשים מבוגרות עם מחלות רקע שמנעו מהם עד כה לעבור ניתוח בשל הסיכון הרב שבהרדמה ובניתוח עצמו. אין כל צורך בהרדמה כללית או אזורית, והמטופל יכול לשוב לפעילות מלאה מיד לאחר כל טיפול.

החומרים הפעילים נמצאים בשימוש שנים רבות ומאושרים או על ידי מנהל התרופות האמריקאי (FDA) ןע"י מנהל התרופות האירופאי (CE).

השאירי פרטים ונחזור אליך

לקריאה נוספת

יובש נרתיקי

הורמון האסטרוגן שומר על בריאות הנרתיק שלך בכך שהוא פועל כחומר סיכה טבעי. זה גם מגרה את התאים בדופן הנרתיק שלך כדי לעודד נוכחות של חיידקים 'טובים' המגנים מפני זיהום.
האסטרוגן פועל על רקמת הנרתיק ושומר על האלסטיות המתאימה.

קרא עוד »

תסמיני שלפוחית שתן ומעי

העמדת נושא הטיפול בנשים בגיל המעבר כתחום מוביל במרפאתנו נוצר מתוך מחשבה שניתן לאזן, לשפר איכות חיים עי מתן מענה רפואי מקצועי רב צוותי, המתייחס לשינויים הנפשיים והגופניים כמכלול, ולהעניק טיפול מבוסס על ראיות רפואיות.

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן