חיפוש

טיפול תרופתי לסיום הריון

טיפול תרופתי לסיום הריון ניתן לסיים הריון ע"י ביצוע גרידה או שאיבה או ע"י מתן תרופות.  

תוכן עניינים

הפסקת הריון תרופתית

הפסקת הריון תרופתית פרטית הינה אופציה נוספת לסיום הריון לאחר קבלת אישור הועדה להפסקת הריון. הפסקת הריון תרופתית  מונעת את הצורך בהרדמה כללית, מונעת צורך בהחדרת מכשור לתוך הרחם, ניתנת לביצוע עד שבוע 7 (נספר מהיום הראושן של הווסת האחרונה), עד שלושה שבועות איחור של המחזור החודשי.

שיעור ההצלחה תלוי בשבוע ההריון והינו 85-95%. סיכויי ההצלחה יורדים ככל שגיל ההריון גבוה יותר, ותלוי בגורמים נוספים כגון האם נצפה דופק ועוד. החלק הראשון של הפסקת הריון מתבצע באמצעות תרופה הנקראת מיפפריסטון (Mifepristone), המוכרת יותר בשמה המסחרי מיפג'ין. תרופה זו נוגדת את פעולת הורמון הפרוגסטרון, הדרוש לשם קליטת העובר ברירית הרחם, ובכך גורמת לירידה באספקת הדם לעובר, ולהיפרדותו מדופן הרחם. את התרופה תקבל האישה בבית החולים, בו תישאר להשגחה של כשעתיים.תרופה זזו נלקחת דרך הפה. כעבור 48 שעות מלקיחת המיפג'ין, תחזור האישה אל בית החולים, אז תינתן לה תרופה נוספת בשם מיזופרוסטול או ציטוטק, הגורם להתכווצות הרחם, ולפליטת תוכן ההריון. לאחר לקיחת התרופה תישאר האישה להשגחה של כשש שעות בבית החולים. לאחר הפעולה יש להודיע על דימום מוגבר כאבים או עליית חום ויש לשמור קשר עם הרופא המטפל לעיתים יש צורך במנה נוספת באם לא הייתה כל תגובה שבועיים לאחר מכן תגיע האישה לבדיקה נוספת, על מנת לוודא כי תהליך ההפלה הושלם.
לעיתים יש צורך בבדיקה נוספת לאחר הווסת על מנתץ לוודאי כחי הרחם ריק.
הפסקת הריון באמצעות תרופה תבוצע בד"כ במסגרת אישפוז יום. תופעות הלוואי של הפסקת הריון תרופתית הן כאב בטן דמוי מחזור, ודימום מוגבר ולעיתים צורך בהמשך ריקון הרחם עקב הפלה בלתי שלמה.
לעיתים יש צורך בביצוע היסטרוסקופיה לשם השלמת ההפלה.
לבעלות סוג דם – יש צורך במתן אנטי D.

להשארת הודעה  לפרופ' דוד סוריאנו לחצי כאן

השאירי פרטים ונחזור אליך

לקריאה נוספת

הפלה פרטית

מהי הפסקת הריון פרטית?
הפלה פרטית מבוצעת לאחר בחירת הרופא ופנייה למרפאתו. לאחר הערכה ובדיקת אולטראסאונד ולאחר השלמת בדיקות דם מתקיים תהליך קבלת אישור הועדה. הפלה פרטית נעשית אך ורק בבתי חולים שקיבלו אישור על כך ממשרד הבריאות וכוללים את כל הציוד הנדרש לביצוע ההפלה הפרטית כולל כמובן ביצוע בדיקת אולטראסאטנד בתום הפעולה והשגחה לאחריה.

קרא עוד »

גורמים להפלות

מה הם הגורמים להפלה? מה יש לברר לפני ניסיון להרות שוב?
מה ניתן לעשות על מנת למנוע הפלה נוספת? מתי יש לבצע היסטרוסקופיה אבחנתית?
האם מחיצה גורמת להפלות?

קרא עוד »

גרידה

כיצד מטפלים בהפלה טבעית? במידה והחל דימום ונפלטה רקמה הריונית ובבדיקת אולטראסאונד ימצא חלל הרחם ריק, כלומר אינו מכיל חומר

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן