03-6447215
בתקופה זו אנו מעניקים שירותי ייעוץ רפואי אונליין, לתיאום תור וקבלת הסבר על השירות התקשרי 03-6447215 / 054-4554691 
או לחצי כאן. אנחנו כאן בשבילך.

* לחברות קופ"ח מכבי, שב"ן וכללית מושלם הייעוץ מוכר כחלק מייעוצי רופא מומחה.
 • היסטרוסקופיה

  היסטרוסקופיה מבוצעת עי פרופ' סוריאנו, מוביל בתחום ההיסטרוסקופי ובעל נסיון רב שנים בביצוע היסטרוסקופיות.

  הבדיקה מבוצעת במרפאה בעזרת סיב אופטי דק המוחדר לחלל הרחם, המצלמה מחוברת למסך רחב המאפשר לך לצפות בפעולה. ומיועדת לבירור הפלות חוזרות, דימום מוגבר או לא סדיר, חשד לפוליפ, שריר, מיומה, שארית שלייה, מחיצה, רחם דו-קרני, בעיות פוריות. הבדיקה מאפשרת הדגמת חלל הרחם באופן מדוייק, אינה דורשת הרדמה כלל, ומבוצעת במרפאה ע"י פרופ' דוד סוריאנו אשר צבר ניסיון רב שנים בביצוע פעולה זו אשר אינה כרוכה בכאב ואין כל צורך באשפוז. 
  פרופ' סוריאנו מבצע היסטרוסקופיה אבחנתית במרפאתו. הפגישה כוללת היכרות עם הסיבות לביצוע הפעולה, בדיקת אולוטראסאונד, ולאחריה בדיקת היסטרוסקופיה אבחנתית. קיים הסדר תשלום לנשים עם ביטוח מכבי, לאומית ומאוחדת ( עם השתתפות עצמית) והחזרים לכלל הנשים עם ביטוח פרטי . 

  היסטרוסקופיה, (היסטרו-רחם סקופיה-צפייה) הינה שיטת אבחון וניתוח שבה מוחדר סיב אופטי דק אל תוך הרחם דרך הנרתיק וצוואר הרחם. היסטרוסקופיה אבחנתית הינה הדרך המיטבית להערכת חלל הרחם.
   

  מהי היסטרוסקופיה אבחנתית

  היסטרוסקופיה אבחנתית הינה פעולת הבחירה לשם אבחון חלל הרחם. ניתן לצפות בנקל בחלל הרחם ובפיות החצוצרות. ניתן לזהות שרירן הבולט לחלל, פוליפ תוך רחמי, הידבקויות בחלל הרחם, לזהות שארית שלייה שנותרה ולזהות מומי רחם כגון רחם מחיצתי, דו קרני או חד קרני (ראה מומי רחם) (תמונות). אם את סובלת מאי פוריות, מדימום מוגבר, מהפלות חוזרות יש הכרח לבצע היסטרוסקופיה לבירור חלל הרחם. בדיקה זו הנעשית במרפאה אינה כרוכה בכאב או באי נוחות.


  דרכי פעולה להיסטרוסקופיה אבחנתית

  הפעולה מתבצעת במסגרת מרפאתית, ללא צורך בהרדמה, במהלכה מחדיר פרופ' סוריאנו,  סיב אופטי דקיק במיוחד אל תוך הרחם תוך כדי הזלפת מים פיזיולוגיים לשם הרחבת החלל. המטופלת ופרופ' סוריאנו צופים במסך הטלויזיה ורואים את הנעשה בחלל הרחם. אין לבצע בדיקה זו במהלך ווסת או דימום, כאשר יש חשד להריון או במקרים של חשד לדלקת אגנית.
   

  האם ישנה חשיבות לציוד המשמש לפעולה?

  ככל שהסיב המוחדר לחלל הרחם במהלך הבדיקה  דק יותר הפעולה קלה יותר למטופלת אך ציוד זה יקר יותר ושביר לכן לעיתים ממעטים לרכשו. במרפאתנו ציוד חדיש דק במיוחד המאפשר ביצוע הפעולה ללא כאב. יש חשיבות לכך שהמבצע של הפעולה האבחנתית יהיה זה שיבצע את הפעולה הניתוחית במידת האפשר.
  למכשור ולמיומנות המבצע חשיבות רב. ישנה חשיבות רבה להכרת המטופלת , הכרת תלונותיה, בדיקת אולטראסאונד טרם הבדיקה על מנת לקבל מידע מקיף.

  מתי מומלץ לבצע היסטרוסקופיה?
  ההתוויות השכיחות כוללות בירור אי פוריות, בעת חשד לממצא לא תקין בחלל הרחם כמו פוליפ או שרירן מיומה, בחשד למחיצה ברחם, בירור דימום ווסתי מוגבר או לא סדיר, בירור הפלות חוזרות, חשד לשייר הריון או שלייה, חשד לשרירן הבולט לחלל, הוצאת התקן תוך רחמי וכמובן הידבקויות בחלל הרחם ועוד.
  קיימת המלצה לבצע היסטרוסקופיה אבחנתית לפני התחלת טיפולי פוריות מתקדמים.

  האם היסטרוסקופיה אבחנית נעשית במקום צילום רחם?
  היסטרוסקופיה אבחנתית הינה בדיקה מצויינת להערכת חלל הרחם, ניתן לראות את צוואר הרחם, חלל הרחם, ופיות החצוצרות. לעיתים ניתן לראות כי קיים מעבר של בועיות אויר דרך החצוצרות דבר המעיד על חצוצרות פתוחות. צילום רחם לעומת זאת בעל יתרון בהדגמת החצוצרות ולעיתים עדות להידבקויות סביב החצוצרות. נשים רבות שואלות האם לבצע צילום רחם או היסטרוסקופיה אבחנית ולמעשה בדיקות אלו משלימות אחת את השניה, יש לבחור על פי המידע שאנו מבקשים לקבל.
  להשארת הודעה לטיפול בהיסטרוסקופיה לחצי כאן - פרופ' דוד סוריאנו
  לקביעת ייעוץ אונליין ללא יציאה מהבית לחצי כאן


  היסטרוסקופיה ניתוחית?

  היסטרוסקופיה ניתוחית בד״כ מבוצעת בהרדמה כללית במסגרת אשפוז יום. בד"כ לאחר ביצוע  היסטרוסקופיה האבחנתית

  ניתן בתנאים מסויימים לבצע היסטרוסקופיה ניתוחית ללא הרדמה במרפאתי כגון במקרים של הידבקויות תוך רחמיות, פוליפ בחלל או מחיצה קטנה הוצאת שארית הריון ועוד  ראי See & Treat
  כאשר הפעולה מבוצעת בהרדמה, בשלב הראשון לאחר חיטוי הנרתיק והצוואר מבוצעת הרחבת צוואר הרחם לשם הכנסת סיב אופטי בעובי 9 מ"מ דרכו ניתן להכניס מכשירי ניתוח שונים לשם ביצוע הפעולה. הרחבת החלל מושגת ע"י הזלפת נוזל חסר אלקטרוליטים (גליצין)  או סליין וכמות הנוזל המוחדר פנימה מנוטרת לשם מניעת ספיגת יתר. הניתוח ההיסטרוסקופי הינו ניתוח קצר יחסית עם החלמה מהירה ותוצאות מצויינות.


  מתי אין לבצע היסטרוסקופיה אבחנתית או ניתוחית ?
  בעת חשד לזיהום רחמי, בעת חשד להיריון, בחשד לממאירות בצוואר הרחם או ברירית הרחם. יש להמנע מביצוע הניתוח בנשים הסובלות מאי"ס לב, בצקת ריאות או בעת פגיעה בתפקוד הכלייתי או הכבדי. יש להמנע מביצוע הפעולה במהלך דימום כבד.
  לפרטים נוספים על ההיסטרוסקופיה ניתוחית לחצי כאן  המאמר נכתב על ידי :

  פרופ' דוד סוריאנו

  פרופ' דוד סוריאנו הינו מומחה למיילדות, גינקולוגיה ופוריות.
  מנהל את מרכז המומחים לרפואת נשים ברמת החייל, מנתח בכיר באסותא וב-HMC  ייסד ומנהל את המרכז לטיפול באנדומטריוזיס. המרכז, שהוקם ב-2005 ומשלב מומחים מתחומים שונים, הוא הראשון בישראל ומוביל בתחומו.  במסגרת המרכז מבוצעים ניתוחים מורכבים, הדורשים ניסיון כירורגי רב. עד כה בוצעו בו יותר מ-1,500 ניתוחי אנדומטריוזיס מתקדמים. פרופ' סוריאנו מומחה בעיקר בכירורגיה גינקולוגית: לפרוסקופיה, היסטרוסקופיה וטיפול ניתוחי באנדומטריוזיס מפושט.
  בוגר בית-הספר לרפואה, אונ' בן-גוריון ואונ' באר שבע, בעל התמחות ברפואת נשים ויולדות, המרכז הרפואי שיבא, תל השומר.
  ערך השתלמות בכירורגיה גינקולוגית ואנדוסקופית במרכזים מובילים בצרפת, בבלגיה ובארצות הברית.