03-6447215
בתקופה זו אנו מעניקים שירותי ייעוץ רפואי אונליין, לתיאום תור וקבלת הסבר על השירות התקשרי 03-6447215 / 054-4554691 
או לחצי כאן. אנחנו כאן בשבילך.

* לחברות קופ"ח מכבי, שב"ן וכללית מושלם הייעוץ מוכר כחלק מייעוצי רופא מומחה.
 • מעקב הריון

  מעקב הריון פרטי

  במסגרת המרפאה ניתן לבצע מעקב הריון פרטי הכולל ליווי צמוד, בדיקות כגון שקיפות עורפית, סקירת מערכות מוקדמת ומאוחרת , ייעוץ גנטי כולל ביצוע דיקור מי שפיר ומעקב אחר תקינות ההריון ובריאות ההרה עד ללידה, כמו גם ניתוח קיסרי פרטי.
  נשים רבות פונות למרפאתנו לשם השגת הריון, חלקן סבלו מאי פוריות ממושכת , מהפלות חוזרות וחלקן אף נאלצו לעבור ניתוח לשם השגת ההריון המיוחל, אנו שמחים ללוות את המטופלות עד ללידה המרגשת ולבצע מעקב הריון במרפאתנו.

   
  פגישה ראשונה : אני מתכננת הריון....

  בפגישה זו, נכיר את עברך הרפואי, תלונות גינקולוגיות, ניותים בעבר, מחלות רקע, .תעברי בדיקה מקיפה, נבדוק האם קיימים גורמי סיכון, נדבר על החשיבות של בדיקות טרום הריון, תזונה, הפסקת עישון, סקר גנטי, נטילת חומצה פולית, ונסייע בהשגת ההריון בהקדם. בפגישה זו נתכנן את דרך השגת ההריון במיוחד במקרים שהתגלו קשיים. לעיתים בפגישה זו עולה צורך בבירור פוריות, צילום רחם, בדיקת זרע, או היסטרוסקופיה אבחנתית.
   

  פגישה שניה: אני בהריון !! (שבוע 6-8)

  בפגישה זו נאבחן את מיקום ההריון, תקינותו, מספר העוברים ונאמת את גיל ההריון. נשמע דופק ונראה את לב העובר פועם. בביקור הראשון תקבלו הסבר על בדיקות הסקר בהיריון ועל מועד ביצוען. כמו גם סקירה על כלל הבדיקות שעלייך לבצע במהלך מעקב הריון, בפגישה זו תשקלי ויוחל מעקב לחץ דם. נברר האם יש צורך בהמשך תמיכה טיפול הורמונלי? האם יש צורך בטיפול באספירין או קלקסן? האם יש צורך במעקב הריון בסיכון גבוה ועוד
   

  פגישה שלישית: (9-12)

  עברנו את השליש הראשון, המלווה לעיתים בחששות, וכבר רואים ידיים ורגליים ותנועות ניתן לראות כבר עובר על כלל איבריו, זה הזמן לבדיקת אולטרסאונד לשקיפות עורפית יחד עם בדיקת דם PAPP-A  ו free bHCG  והפנייתה לביצוע סקירת מערכות מורחבת מוקדמת (14-15) המבוצעת במרפאה. מעקב הריון כולל מעקב אחר התפתחות העובר ומעקב אחר בריאותך.
   

  פגישה רביעית:(ׁ15-18)

  לאחר סקירת המערכות, החלטה על המשך הבירור הגנטי יוחלט האם יש מקום לביצוע סקר שליש שני (התבחין המשולש) בשבוע 16 בלבד, צורך בדיקור מי שפיר או ביצוע בדיקת דם אמהי ל DNA  עוברי, לעיתים יש צורך ביועץ גנטי מורחב על מנת לקבל את ההחלטה המתאימה. על פי תוצאות החלבון עוברי – AFP, HCG   ואסטריול  או  התבחין המרובע: סקר שליש שני התבחין המשולש (חלבון עוברי) בתוספת אינהיבין ועל פי גיל האישה ניתן להעריך את הסיכון לתסמונת דאון וכן את הסיכון למום במערכת העצבים המרכזית של העובר ונקבע האם יש צורך בביצוע דיקור מי שפיר המבוצע בד"כ בשבוע 18.
   

  פגישה חמישית: (20-24)

  מחצית ההריון וגם הבירור הגנטי מאחורינו (ונשאר החצי הארוך יותר...) ומעקב ההריון מתרכז במעקב אחר ההרה והשינויים בגופה, תוספת ברזל מעקב אחר משקלה ולחץ דמה יחד עם בדיקת אולטראסאונד כולל לבדיקת כמות מים, תנועות, מיקום שליה וגדילת העובר. בפגישה זו תופני לביצוע סקירת מערכות מורחבת במרפאתנו.
   

  פגישה שישית ואילך : שבועות (25-40):

  בפגישה זו ואלו שלאחריה נעקוב במקביל על השינויים החלים בגופך, על תקינות ההריון, בדיקות דם לספירת דם, תפקודי בלוטת תריס, תרבית שתן, ובדיקת נוגדנים  לנשים עם  RH שלילי (אלו שזקוקות תקבלנה אנטי D בשלב זה) . וכמובן העמסת סוכר: בדיקת סקר לאיתור נשים עם סוכרת הריונית. אופן ביצוע – אין צורך בצום, ממיסים 50 גרם גלוקוז בכוס מים ומבצעים בדיקת דם שעה לאחר מכן.
  נעקוב אחר התפתחות העובר ונבצע הערכה חוזרת כולל הערכת משקל והתפתחות. בשבוע 32 ובכל פגישה במהלך מעקב הריון, נעקוב אחר משקלך ולחץ דמך, נקפיד על תזונה נכונה ופעילות גופנית מותאמת למצבך, ובהמשך מעקב ההריון יתרכז בהכנות לקראת הלידה ונתאים את צורת הלידה ואופן הלידה לשאיפותייך ולמצבך, נפחית את החרדה ע"י מתן מענה לכלל שאלותייך ובאם קיימת התוויה לניתוח קיסרי נתכונן גם לכך. מומלץ על קורס הכנה ללידה המבוצע במרפאתנו ע"י מיילדת מוסמכת.
  מעקב הריון החל משבוע 32 יכלול ביצוע ניטור עוברי ובדיקת על קול בכל פגיה עד ללידה 
  לאלו הנמצאות במעקב הריון במרפאתנו ומופנות לביצוע ניתוח אלקטיבי, נסייע בקביעת מיקום ומועד הלידה, ולאלו החפצות בניתוח קיסרי פרטי נשמח לסייע.
  מומלץ במהלך מעקב ההריון במרפאתנו לעבור קורס הכנה ללידה המבוצע במסגרת המרפאה ע״י מיילדת מוסמכת (ראה לעיל) 


  פרופ' דוד סוריאנו הינו מומחה למיילדות, גינקולוגיה ופוריות, מייסד ומנהל המרכז לטיפול באנדומטריוזיס.
  במסגרת המרכז מבוצעים ניתוחים מורכבים, הדורשים ניסיון כירורגי רב.  
  פרופ' סוריאנו מומחה בעיקר בכירורגיה גינקולוגית: לפרוסקופיה, היסטרוסקופיה וטיפול ניתוחי באנדומטריוזיס מפושט.
  בוגר בית-הספר לרפואה, אונ' בן-גוריון ואונ' באר שבע, בעל התמחות ברפואת נשים ויולדות, המרכז הרפואי שיבא, תל השומר.
  ערך השתלמות בכירורגיה גינקולוגית ואנדוסקופית במרכזים מובילים בצרפת, בבלגיה ובארצות הברית. 
  פירסם והציג מחקרים רבים בתחום הכירורגיה הגינקולוגית ובתחום הלפרוסקופיה וההיסטרוסקופיה בארץ ובעולם.