03-6447215
בתקופה זו אנו מעניקים שירותי ייעוץ רפואי אונליין, לתיאום תור וקבלת הסבר על השירות התקשרי 03-6447215 / 054-4554691 
או לחצי כאן. אנחנו כאן בשבילך.

* לחברות קופ"ח מכבי, שב"ן וכללית מושלם הייעוץ מוכר כחלק מייעוצי רופא מומחה.
 • מהי היסטרוסקופיה ומה ההבדל בין היסטרוסקופיה אבחנתית ולבין ניתוחית
  האם נשלחת לבדיקת היסטרוסקופיה? מעוניינת לדעת מה ההבדל בין היסטרוסקופיה אבחנתית לניתוחית? ובכן, היסטרוסקופיה היא בדיקה יעילה ומתקדמת המאפשרת הסתכלות אל תוך חלל הרחם. פירוש המילה היסטרוסקופיה (התבוננות בחלל הרחם): היסטרו רחם, סקופיה הסתכלות והתבוננות
  האם נשלחת לבדיקת היסטרוסקופיה? מעוניינת לדעת מה ההבדל בין היסטרוסקופיה אבחנתית לניתוחית? ובכן, היסטרוסקופיה היא בדיקה יעילה ומתקדמת המאפשרת הסתכלות אל תוך חלל הרחם. פירוש המילה היסטרוסקופיה (התבוננות בחלל הרחם): היסטרו – רחם, סקופיה – הסתכלות והתבוננות. באמצעות החדרת סיב אופטי דקיק דרך הנרתיק וצוואר הרחם אפשר לצפות בחלל הרחם על מסך טלוויזיה גדול בחדר הטיפולים, ובהתאם לצורך ולממצאי הבדיקה ניתן לבצע במקום פעולות וניתוחים שונים.

  היסטרוסקופיה אבחנתית

  מתי מבצעים היסטרוסקופיה אבחנתית:
  בדיקת היסטרוסקופיה מבוצעת במקרים של בעיות פוריות, הפלות חוזרות, דימום רחמי לא סדיר, חשד לשארית הריון, חשד להידבקויות תוך רחמיות, חשד למומי רחם כגון מחיצה רחמית, בעת חשד לפוליפ רחמי או שרירן בחלל ועוד. הבדיקה מבוצעת במרפאה ללא כל צורך בהרדמה, או בהכנות מקדימות, מהירה ולאחריה ניתן לחזור לשגרת החיים.
  היסטרוסקופיה אבחנתית מיועדת לצורך הסתכלות בלבד,  בבדיקה מחדירים סיב אופטי דק ובראשה מצלמה זעירה ואיכותית. במהלך הפעולה מוחדרים מים לחלל לשם הרחבתו ולאחר החדרת הסיב האופטי ניתן לצפות בחלל הרחם על מסך גדול בחדר, ואם מתגלית בעיה ניתן לאבחנה ולהחליט על פי גודלה האם ממשיכים לביצוע פעולה ניתוחית ללא הרדמה או להפנותה לביצוע היסטרוסקופיה ניתוחית תחת הרדמה במסגרת אשפוז יום.
  היסטרוסקופיה אבחנתית הינה פעולה מרפאתית , קצרה מאד נחשבת לבדיקה המהימנה ביותר לבירור חלל הרחם ומעניקה מידע חשוב. יש לבצעה מייד לאחר סיום הווסת, אין לבצעה כאשר יש חשד לזיהום או דלקת רחמית, בחשד להריון או בעת חשד לממאירות.
  היסטרוסקופיה ניתוחית
  ניתן לבצע פעולות ניתוחיות פשוטות במסגרת היסטרוסקופיה אבחנתית כגון הוצאת התקן הפרדת הידבקיום או כריתת פוליפ אך לעיתים יש צורך עקב גודל הממצאים לבצע היסטרוסקופיה תחת הרדמה
  במקרים אלו יש צורך באשפוז קצר, הרחבת צוואר והכנסת מכשור ניתוח בעל קוטר עבה יותר המאפשר השלמת הניתוח במהירות וללא כל כאבים. הפעולות השכיחות: כריתת שרירן או פולים פתיחת מחיצה הוצאת שארית הריון, אבלציה של רירית הרחם ועוד.
  גם היסטרוסקופיה ניתוחית מבצעים מייד לאר הווסת, משך הניתוח קצר ולאחר כשעתיים ניתן להשתחרר מבית החולים. הסיבוכים נדירים וכוללים דימום, זיהום ונקב בדופן הרחם.
  פרופסור דוד סוריאנו הוא מומחה למיילדות, גינקולוגיה ופוריות. פרופ' סוריאנו סיים בהצלחה התמחות ברפואת נשים במרכז הרפואי על שם שיבא. מומחה לניתוחים היסטרוסקופים ולפרוסקופים. יו"ר לשעבר של החברה הישראלית לאנדוסקופיה גינקולוגי. ייסד ומנהל את המרכז לטיפול הרב תחומי לטיפול באנדומטריוזיס בתל השומר ומרצה בכנסים מקצועיים בארץ וברחבי העולם. משמש כמנתח בכיר באסותא תל אביב.

להמשך קריאה