03-6447215
בתקופה זו אנו מעניקים שירותי ייעוץ רפואי אונליין, לתיאום תור וקבלת הסבר על השירות התקשרי 03-6447215 / 054-4554691 
או לחצי כאן. אנחנו כאן בשבילך.

* לחברות קופ"ח מכבי, שב"ן וכללית מושלם הייעוץ מוכר כחלק מייעוצי רופא מומחה.
 • כריתת ציסטה שחלתית- כל מה שרצית לדעת
  הטיפול: הטיפול בציסטה שחלתית תלוי בגיל האישה ובמצבה הרפואי, בתלונותיה כמובן במאפייני הממצא. אפשרויות הטיפול הן מעקב בלבד עם או ללא טיפול בגלולות בעיקר במקרים של ציסטה תפקודית, או טיפול כירורגי. הטיפול הכירורגי שמור למקרים בהם מדובר בחשד כי מדובר בציסטה גידולית, במקרים של תסמינים, בעת חשד לאנדומטריוזיס, וכמובן בעת בירור ממצא שחלתי פרסיסטנטי אשר דורש בירור היסטולוגי. כריתת הציסטה השחלתית מבוצעת במרבית המקרים בלפרוסקופיה במהלכה ניתן לבצע סקירה מקפת של האגן, ביצוע כריתת ציסטה שחלתית יחד עם ביצוע פעולות נדרשות נוספות ( הפרדת הידבקויות, כריתת נגעי אנדומטריוזיס, שיקום חצוצרות ועוד) לעיתים יש לשקול ביצוע כריתת שחלה או שחלות על פי גיל האישה והאבחנה.

  כריתת ציסטה שחלתית:

  הלפרוסקופיה הניתוחית נחשבת לדרך הבחירה בכריתת ציסטה שחלתית. דרך זו בטוחה ויעילה לכריתת הציסטה ומלווה בהחלמה מהירה ותוצאות קוסמטיות משופרות. כריתת הציסטה בלפרוסקופיה נעשית תוך כדי הקפדה על כללים כגון סקירת האגן והבטן העליונה, נטילת נוזל לציטולוגיה, כריתת הציסטה תוך מניעת פריצתה, הוצאתה מתוך השחלה, הכנסתה לשקית והוצאתה מחוץ לבטן.
  כריתת ציסטות שחלתיות גדולות, כריתת ציסטות אנדומטריאליות, כריתת ציסטה שחלתית חוזרת ומקרים שלאחר ניתוחים קודמים דורשים הקפדה יתרה וניסיון רב. בעיקר אמורים הדברים בעת טיפול בנשים שכבר עברו כריתת ציסטות או בעת טיפול בציסטות אנדומטריאליות גדולות.(הטיפול הלפרוסקופי באנדומטריוזיס)

  כריתת הציסטה בלפרוסקופיה דורשת  מיומנות וניסיון זאת על מנת להסיר את הציסטה ללא פגיעה ברקמת השחלה. במקרים של ציסטות חשודות לממאירות, יש לבצע בדיקת חתך קפוא לשם קבלת תשובה היסטולוגית ראשונית. הניתוח הלפרוסקופי מבוצע במסגרת אשפוז יום בהרדמה כללית. משך ההחלמה כשבוע אם כי אין צורך במשככי כאבים מעבר ל- 24 ש' לאחר הניתוח. החזרה לתפקוד מלא ולפעילות מלאה תוך 1-2 שבועות.


  כריתת ציסטה דרמואידית (תמונות)
  כריתת ציסטה אנדומטריאלית (תמונות)
  כריתת ציסטה פארא שחלתית (תמונות)

להמשך קריאה