03-6447215
בתקופה זו אנו מעניקים שירותי ייעוץ רפואי אונליין, לתיאום תור וקבלת הסבר על השירות התקשרי 03-6447215 / 054-4554691 
או לחצי כאן. אנחנו כאן בשבילך.

* לחברות קופ"ח מכבי, שב"ן וכללית מושלם הייעוץ מוכר כחלק מייעוצי רופא מומחה.
 • עברתי הפלה טבעית האם אזדקק לטיפול? במידה וקיים חשד להפלה הרופא יבצע בדיקת אולטראסאונד. אם ימצא שחלל הרחם ריק, כלומר אינו מכיל חומר הריוני, תאובחן "הפלה שלמה" ולא יהיה צורך בטיפול נוסף.

  במידה והחל דימום ונפלטה רקמה הריונית, אך הרחם עדיין מכיל שיירי חומר הריוני תאובחן "הפלה בלתי שלמה." במידה ויש דימום מוגבר, מצב המסכן את בריאותך הרי שתצטרכי לעבור "גרידה" כלומר ריקון ניתוחי של הרחם. פעולה זו מבוצעת בהרדמה כללית. במידה ולא, קיימות מספר אפשרויות טיפוליות בהתאם לגודל ההריון ומצב האישה. האפשרויות הן

  • המתנה של מספר ימים עד להתרוקנות מלאה של הרחם ללא כל טיפול
  • זירוז התרוקנות הרחם על ידי מתן תרופות שגורמות לכיווץ הרחם. טיפול זה מוביל להתרוקנות מלאה של הרחם ב- 70-80% מהנשים תוך ימים ספורים
  • שאיבה/ גרידה- ריקון ניתוחי של הרחם.

  כיצד מונעים נזק לרחם בעת ביצוע גרידה?

  נהוג אצל אישה שלא ילדה בעבר, להחדיר מספר שעות לפני הפעולה הניתוחית מקלון, העשוי מאצה הקרויה למינריה, לתעלת צוואר הרחם. המקלון מתרחב בהדרגה במשך מספר שעות וכך אמור למנוע נזק לטווח ארוך לצוואר הרחם. נזק שעלול להתבטא בהריונות בעתיד בלידות מוקדמות עקב אי ספיקה של צוואר הרחם. לעיתים ניתן להשתמש בתרופות המרככות את הצוואר ולמעשה מביאות להכנת צוואר הרחם להרחבתו.

  האם החומר ההריוני נשלח לבדיקה?

  החומר ההריוני נשלח לבדיקה פתולוגית אשר מאשרת כי מדובר ברקמה הריונית. בעת הפלות חוזרות ניתן לשלוח את החומר ההריוני שמתקבל בעת ריקון הרחם לבדיקה גנטית, דבר שיסייע באבחון הגורם להפלה.

  עד איזה שבוע מבוצע ריקון הרחם כגרידה?

  ביצוע הרחבה של צוואר הרחם וריקון ניתוחי של הרחם ניתן לביצוע עד שבוע 20. פעולה זו מחייבת מיומנות רבה מצד הרופא המבצע ומבוצעת תחת הנחיית אולטראסונד. יש רופאים המעדיפים, בשל גודלו של העובר בשבועות אלה, לגרום להשראת לידה מוקדמת ע"י שימוש בחומרים הגורמים להופעת התכווצות של הרחם. חומרים אלו מוחדרים לגוף דרך הוריד, דרך הנרתיק או ישירות למי השפיר.

להמשך קריאה