03-6447215
בתקופה זו אנו מעניקים שירותי ייעוץ רפואי אונליין, לתיאום תור וקבלת הסבר על השירות התקשרי 03-6447215 / 054-4554691 
או לחצי כאן. אנחנו כאן בשבילך.

* לחברות קופ"ח מכבי, שב"ן וכללית מושלם הייעוץ מוכר כחלק מייעוצי רופא מומחה.
 • כריתת רחם נעשית במרבית המקרים לשם שיפור איכות החיים והבעייה בעטייה מוצע ניתוח הינה שפירה. במקרים בהם כריתת הרחם נעשית לשם שיפור איכות החיים קיים חשש רב האם אכן הניתוח יביא לשיפור באיכות החיים הכוללת ולא יגרום לפגיעה אחרת באיכות החיים (חיי מין לדוגמא). 

  לאחרונה פורסמה עבודת מחקר מקיפה אשר בדקה את השפעות ארוכות טווח של ניתוח לכריתת רחם, ניתוח משמר רחם או טיפול שמרני על איכות החיים הכוללת. המחקר , שהקיף כ- 1,503 נשים עם מחלות רחם שפירות בלבד שם דגש על איכות חיים כוללת ולא רק שיפור התסמינים בעטיין בוצע הניתוח.. 
  מסקנת החוקרים הייתה  כי ניתוח כריתת רחם הניב שיפור מירבי.
   
  המחקר אשר פורסם ירחון היוקרתי   Obstetrics& Gynecology  ביולי 2013 התבצע בין השנים 1998-2008 וכלל 1,503 נשים, אשר חוו דימומים רחמיים חריגים עם או בהיעדר שרירני רחם (מיומות), כאב אגן כרוני או לחץ כתוצאה משרירנים. השאלונים אשר מלאו עי הנשים לפני ובמהלך המעקב היו מקיפים וכללו את כלל האספקטים של בריאות כולל שביעות רצון מחיי המין. החוקרים השוו תוצאות של שלוש קבוצות (כריתת רחם [13.7%], ניתוח משמר רחם [9.0%], וטיפול לא ניתוחי [77.3%]). 

  התוצאות הראו כי השיפור הדרמטי ביותר הושג לאחר כריתת רחם, ובמידה פחותה יותר, לאחר ניתוח משמר רחם. 

  מסקנות
  נשים הסובלות מבעיות רחמיות שפירות יכולות לצפות לשיפור משמעותי באיכות חייהן לאורך זמן. נשים סימפטומטיות אשר החליטו לעבור ניתוח כריתת רחם עשויות ליהנות משיפור מרבי בהשוואה לחלופות אחרות. תוצאות מחקר זה נתמכות בתוצאות מחקרים קודמים.
   
   
  Contributions of Hysterectomy and Uterus-Preserving Surgery t Health-Related Quality of Lif      
  Kuppermann, et al, Obstetrics & Gynecology: July 2013 (122) 15–25

להמשך קריאה